W wyniku działań jednostki patrolowo-interwencyjnej pabianickiej policji, zatrzymany został 29-letni mężczyzna podejrzany o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Policjanci przechwycili prawie 4 kg narkotyków, a mężczyzna natychmiast usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Stanisławów Stary. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o podejrzanie zaparkowanym pojeździe. Na miejscu zastali BMW, w którym siedział podejrzany. Na widok policji, mężczyzna próbował uciec, co zapoczątkowało pościg. Po krótkiej i niebezpiecznej ucieczce, mężczyzna stracił kontrolę nad pojazdem, który dachował. Mimo to, kontynuował ucieczkę pieszo, ale szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

W trakcie kontroli okazało się, że 29-latek miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Podczas rozmowy z policjantami przyznał, że przewoził w aucie około 4 kilogramów narkotyków. Przeszukanie pojazdu potwierdziło jego słowa – w BMW znaleziono foliowe torebki z białą substancją, która okazała się być klefedronem.

Mężczyzna szybko przeszedł proces przesłuchania, podczas którego usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych. Został również obwiniony o niezatrzymanie się do kontroli oraz prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie.

Sierż. sztab. Agnieszka Jachimek poinformowała o dostępności materiałów filmowych i audiodeskrypcji dotyczących tego zdarzenia, dostępnych dla zainteresowanych.

Źródło: https://pabianice.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024