Włamania 26.06.2026

Domowa plantacja marihuany zlikwidowana w Pabianicach

Domowa plantacja marihuany zlikwidowana w Pabianicach. 37-latek zatrzymany, dozór i zakaz opuszczania kraju.

Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach

Żeromskiego 18, 95-200 Pabianice

Dzięki informacjom przekazanym przez dzielnicowego kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach ujawnili i zlikwidowali domową plantację marihuany. W mieszkaniu 37-letniego mieszkańca Pabianic zabezpieczono siedem krzewów konopi innych niż włókniste oraz 60 gramów suszu roślinnego. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty i objęty został policyjnym dozorem oraz zakazem opuszczania kraju.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego, opierając się na przekazanych informacjach, pojechali na jedną z ulic miasta, gdzie miała znajdować się nielegalna plantacja marihuany. Na miejscu zastali 37-letniego mieszkańca Pabianic. Po wejściu do mieszkania zauważono słoik z suszem roślinnym na stole. W trakcie przeszukania lokalu odnaleziono dwa specjalistyczne namioty uprawowe typu growbox. W jednym z nich były trzy krzewy konopi, a w drugim cztery. Łącznie zabezpieczono 60 gramów marihuany oraz siedem krzewów konopi innych niż włókniste o wysokości od 50 do 70 centymetrów. Nielegalna uprawa została zlikwidowana, a jej właściciel zatrzymany. 37-letni mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące nielegalnej uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadania środków odurzających. Za te przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Źródło: policja.gov.pl

AJ

Anna Jurewicz

Śledzi kronikę policyjną i transport, pisząc konkretnie i z naciskiem na fakty oraz bezpieczeństwo mieszkańców.

Więcej artykułów →

Udostępnij: