Kradzieże aut 23.06.2026

Nietrzeźwy kierowca z Przygoń zatrzymany po niebezpiecznych manewrach

Świadkowie uniemożliwili kontynuowanie jazdy nietrzeźwemu kierowcy busa. 2,8 promila, aktywny zakaz prowadzenia – sprawa przed sądem.

Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach

Żeromskiego 18, 95-200 Pabianice

W ubiegłą niedzielę kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu. Dzięki czujności i szybkiej reakcji świadków policjanci z pabianickiej komendy zatrzymali kierowcę będącego pod wpływem alkoholu. 24-latek wsiadł za kierownicę mimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W dniu 21 czerwca 2026 roku, około 14:20, policjanci zostali skierowani na stację paliw w miejscowości Przygoń. Zgłoszenie dotyczyło kierowcy busa, który stwarzał poważne zagrożenie ruchem: wyprzedzanie prawym pasem i manewry na przejściu dla pieszych. Świadkowie uniemożliwili mu kontynuowanie jazdy, odbierając kluczyki.

Funkcjonariusze przeprowadzili badanie stanu trzeźwości. Wynik to 2,8 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowe przeszukania w policyjnych systemach potwierdziły, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych.

Pojazd został odholowany na parking strzeżony, zabezpieczono monitoring, a kierowca trafił do wyjaśnienia sprawy na dalsze czynności procesowe. Sprawa zostanie rozpatrzona przez sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna będzie także odpowiadał za szereg wykroczeń popełnionych w czasie jazdy.

Na uwagę zasługuje szybka decyzja świadków, która zapobiegła potencjalnej tragedii na drodze. Pamiętajmy o numerze alarmowym 112 – nie bądźmy obojętni.

Źródło: policja.gov.pl

AJ

Anna Jurewicz

Śledzi kronikę policyjną i transport, pisząc konkretnie i z naciskiem na fakty oraz bezpieczeństwo mieszkańców.

Więcej artykułów →

Udostępnij: